| LT | EN
Rašykite mums | Paieška
APIE MUS RAŠO NAUJIENOS PROJEKTAS NAUDINGOS NUORODOS
Kviečiame į nacionalinę mokslinę konferenciją „XXI amžiaus novelistikos kontūrai“, skirtą 110-osioms Antano Vaičiulaičio gimimo metinėms paminėti
2016-11-03


 Gruodžio 1 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lituanistikos fakulteto (LF) Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedra, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lituanistikos katedra ir VDU Lietuvių išeivijos institutas kviečia į nacionalinę mokslinę konferenciją „XXI amžiaus novelistikos kontūrai“, skirtą 110-osioms Antano Vaičiulaičio gimimo metinėms paminėti. Konferencija vyks LEU LF (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius).

 

A. Vaičiulaitis – prozininkas, poetas, kritikas, vertėjas, kurio kūryba sulaukė premijų, pristatymų, išsamių tyrinėjimų, nors monografijos iki šiol dar neturime. Alfonsas Nyka-Niliūnas savo dienoraštyje yra užfiksavęs: „Vaičiulaitis. Šalia didelių jo nuopelnų dailiojoje prozoje minėtinas ir vienas nemažas nuopelnas poezijoje, ypač iš 1931 metų perspektyvos žiūrint. Tai jo Milašiaus (O. V. de Lubicz-Milosz) poetinės idiomos transpozicija į lietuvių kalbą, tokia autentiška visuose savo plataus kalbinio diapazono registruose.“

 

Konferencijoje siūloma prisiminti A. Vaičiulaičio bendražygius, jo literatūros kritikos darbus, vertimus, epistolinį palikimą, archyvinį paveldą, A. Vaičiulaičio literatūrinės premijos laureatus ir jų kūrybą.

 

Konferencijos rengėjams rūpi ne tik A. Vaičiulaičio kūrybinis palikimas (legendos, literatūrinės pasakos, novelistika), gyvenimo ir kūrybos refleksija, bet ir „vaičiulaitiškosios“ tradicijos tąsa XXI amžiuje, ypač novelistikos baruose. Konferencija atkreips dėmesį į novelės žanro funkcionalumą, dabartinės lietuvių novelistikos situaciją.

 

Prieš konferenciją LEU Humanitarų skaitykloje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) bus atidaroma A. Vaičiulaičio 110-osioms gimimo metinėms paminėti skirta paroda, pristatoma instaliacija „Tautiška giesmė“ („Hymnos“). Renginyje dalyvaus A. Vaičiulaičio dukros.

 

Kviečiame skaityti pranešimus ir diskutuoti. Laukiami ne tik pranešimai, skirti A. Vaičiulaičio kūrybai aptarti, bet ir kreipiantys dėmesį į novelės žanrinius ypatumus, novelės raidą ir poetiką, šiuolaikinės novelistikos situaciją, A. Vaičiulaičio literatūrinės premijos laureatų tekstus. Dalyvio anketos laukiamos iki lapkričio 21 d. el. p. zydrone.kolevinskiene@leu.lt.

grįžti

Studentų g. 39, 409 kabinetas, LT-08106 Vilnius, tel. (8 5) 279 02 81
faks. (8 5) 279 05 48
el. p. baltistika@leu.lt
Juridinio asmens kodas – 111951498
PVM mokėtojo kodas – LT119514917

Naujienų prenumerata

Verta dėmesio

APIE MUS RAŠO
NAUDINGOS NUORODOS
Studijos Lietuvoje
Vasaros stovyklos
Lietuvių kalbos institutas
Partneriai