| LT | EN
Rašykite mums | Paieška
APIE MUS RAŠO NAUJIENOS PROJEKTAS NAUDINGOS NUORODOS
BALTISTIKOS CENTRŲ STUDENTŲ SEMESTRO STUDIJOS IR PRAKTIKA LIETUVOS EDUKOLOGIJOS UNIVERSITETE
2017-07-27


 Lietuvos edukologijos universitete (LEU) pagal ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ į filologijos (lituanistikos) krypties semestro studijas ir atlikti praktikos atvyko 27 studentai iš užsienio universitetų baltistikos centrų. Jie studijavo pavasario semestre – kovo–birželio mėn.

Keturis mėnesius LEU Humanitarinio ugdymo fakultete studijavo 21 studentas. Jie atvyko iš Baltarusijos valstybinio Maksimo Tanko pedagoginio universiteto, Gruzijos technikos universiteto, Kazachstano Abajaus vardo nacionalinio pedagoginio universiteto, Baltijos federalinio Imanuelio Kanto universiteto, Lenkijos Vroclavo universiteto, Ukrainos Černovcų Nacionalinio Jurijaus Fedkovičiaus pedagoginio universiteto ir Prancūzijos Paryžiaus nacionalinio rytų kalbų ir civilizacijų instituto baltistikos centrų. Praktiką LEU Humanitarinio ugdymo fakultete atliko 6 studentai iš Rusijos Maskvos valstybinio M. V. Lomonosovo universiteto, Baltijos federalinio Imanuelio Kanto universiteto ir Gruzijos technikos universiteto baltistikos centrų.

Semestro metu studentai gilino žinias apie lietuvių kalbą ir sociokultūrinį kontekstą, kalbos istoriją, Lietuvos kultūrą, istoriją, literatūrą, mokėsi ugdymo filosofijos, dialektologijos, istorinės gramatikos, semiotikos, kognityvinės lingvistikos. Susipažino su istorinės atminties raiška XX a. II pusės – XXI a. Lietuvos kultūroje ir literatūroje, rinko medžiagą rašomiems bakalauro, magistro darbams, konsultavosi su dėstytojais. Kiekvieną dieną vyko intensyvūs lietuvių kalbos kursai.

Baltistikos centrų studentai džiaugėsi galimybe tobulinti lietuvių kalbos ir kultūros žinias ir net keturis mėnesius gyventi aplinkoje, kurioje nuolat kalbama lietuviškai. Išklausius ir atsiskaičius pasirinktus dalykus studijų ir praktikos dalyviams įteiktos akademinės pažymos.

 

Studijos ir praktika vyko pagal ES SF finansuojamą projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“

 

 

 

(Nr. 09.3.1-ESFA-V-709-01-0002) 

grįžti

Studentų g. 39, 409 kabinetas, LT-08106 Vilnius, tel. (8 5) 279 02 81
faks. (8 5) 279 05 48
el. p. baltistika@leu.lt
Juridinio asmens kodas – 111951498
PVM mokėtojo kodas – LT119514917

Naujienų prenumerata

Verta dėmesio

APIE MUS RAŠO
NAUDINGOS NUORODOS
Studijos Lietuvoje
Vasaros stovyklos
Lietuvių kalbos institutas
Partneriai