| LT | EN
Rašykite mums | Paieška
APIE MUS RAŠO NAUJIENOS PROJEKTAS NAUDINGOS NUORODOS
Lietuvos edukologijos universiteto prof. dr. Grasilda Blažienė lankėsi Pizos universiteto Baltistikos centre (Italija)
2017-12-28


 Lapkričio 28–gruodžio 4 d. Pizos universiteto Baltistikos centre (Italija) lankėsi Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakulteto Lietuvių kalbotyros ir didaktikos katedros dėstytoja prof. dr. Grasilda Blažienė. Vizito metu buvo skaitomas paskaitų ciklas Baltų kalbotyra Europos kontekste filologijos, literatūros ir lingvistikos studijų studentams. Vesti seminarai apie vertimo teoriją ir praktiką. Buvo surengtas susitikimas su centro ir universiteto dėstytojais, kurio metu aptarta klasikinės filologijos ir onomastikos mokslų ateitis. Intensyviai diskutuota su prof. dr. Pietro U. Dini ir dr. Adriano Cerri apie baltistikos studijas ir jų ateitį Pizos universitete.

Prieš mėnesį (lapkričio 1–9 d.) dr. Grasilda Blažienė lankėsi Karolio universitete (Praha). Baltistikos centro studentams profesorė skaitė paskaitų ciklą apie mokslinio darbo rašymo metodiką, dvikalbių žodynų rašymą. Seminarų metu vyko gyvos diskusijos ne tik darbų rašymo klausimais, bet ir apie čekų ir lietuvių žodynų, literatūros, kultūros ryšius. Vizito metu profesorė su baltistikos centro dėstytojais diskutavo apie studijų ir mokslo tyrimų plėtojimą bei bendradarbiavimą lituanistikos srityje. 

Vizitas vyko pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ (Nr. 09.3.1-ESFA-V-709-01-0002), kurio tikslas – stiprinti lituanistikos (baltistikos) centrus užsienyje, skatinti jų veiklą ir bendradarbiavimą su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis, siekiant gerinti aukštojo mokslo kokybę.

grįžti

Studentų g. 39, 409 kabinetas, LT-08106 Vilnius, tel. (8 5) 279 02 81
faks. (8 5) 279 05 48
el. p. baltistika@leu.lt
Juridinio asmens kodas – 111951498
PVM mokėtojo kodas – LT119514917

Naujienų prenumerata

Verta dėmesio

APIE MUS RAŠO
NAUDINGOS NUORODOS
Studijos Lietuvoje
Vasaros stovyklos
Lietuvių kalbos institutas
Partneriai